تفاوت کاکائو با شکلات

چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴ تعداد بازدید : 410

کاکائو از پردازش دانه های درخت کاکائو تهیه میشود

کاکائو چیست؟

کاکائو از پردازش دانه های درخت کاکائو تهیه میشود و نیاز به دمای بالا دارد.

کاکائو دارای برگ های بزرگ و به صورت منفرد است و به صورت بدون کرک دیده میشود . گیاه کاکائو دارای غلافی است که دانه های کاکائو در داخل آن قرار دارد. کاکائو گیاهی از تیره پنیرکیان میباشد، نام علمی آن تئوبودما و ترکیب یونانی بوده که به معنی غذای خدایان است. درخت این دانه لذت بخش در نواحی گرمسیری رشد میکند و به کاهش دما بسیار حساس است. میوه کاکائو اغلب از سرشاخه های درخت آویزان هستند. میوه رسیده از وسط دو نیم میشود و دانه سفید که اغلب چسبناک است جدا میشود. دانه کاکائو شبیه به بادام است . در روش سنتی دانه ها در داخل جعبه چوبی قرار میگیرد و در گرمای زیاد تخمیر میشود و در نهایت رنگ و طعم متفاوتی خواهد داشت . پس از ۷ روز دانه کاکائو به رنگ قهوه ای تغییر می یابد و عطر کاکائو نمایان میشود ، که این دانه معطر را آسیاب و پودر کاکائو از آن تهیه میگردد.

کاکائو برای بدن مفید است؟

علاقه مندی به کاکائو روز به روز بیشتر میشود و این دانه خوشمزه و دوست داشتنی یک عنصر سالم و اکسیر سلامتی و مفید برای انسان محسوب میگردد.. در کاکائو میزان زیادی ویتامین c و منیزیم وجود دارد که برای جریان خون در بافت پوستی مفید بوده و کاهش چین و چروک پوستی را سبب میشود. این پودر معجزه گر شبیه یک کرم ضد آفتاب طبیعی عمل میکند و باعث میشود پوست از اشعه مضر یو وی در امان باشد و یک لایه بردار عالی برای پاکسازی پوست محسوب میگردد. این دانه دارای آهن و مس زیادی بوده که برای درمان کم خونی در کودکان بسیار عالی میباشد، و به دلیل داشتن فلاونویید خطر ابتلای کودکان به دیابت را کاهش میدهد و کافئین موجود در کاکائو خطر ابتلا به فشار خون را کاهش میدهد . طبع کاکائو گرم و خشک است و برای سرماخوردگی ، سرفه و گلودرد انتخاب خوبی است . این محصول برای ورزشکاران سبب افزایش قدرت شده و به طور کلی اکسیژن مورد نیاز بدن را تولید مینماید .

تفاوت شکلات سفید و شکلات تلخ

این دانه ها پس از عمل آمدن به دو بخش جداگانه تقسیم میشود که بخش اول ماده سفید رنگ چرب است و کره کاکائو نامیده میشود و بخش دوم آن سیاه رنگ بوده و کاکائو نامیده میشود، بنابراین وقتی شکلات از کره کاکائو ساخته میشود، فاقد کاکائو اصلی بوده و شکلات سفید نامیده میشود ، و شکلات هایی که از کاکائو تهیه میشود اغلب سیاه و تلخ است. برای تهیه شکلات از کاکائو با ترکیب شکر و گاها پودر شیر استفاده میشود. همینطور گاها از اسید های چرب اشباع شده نیز در آن استفاده میشود. در روند تولید شکلات بیشتر آنتی اکسیدان های موجود از بین میرود که برای تولید کد ۰ کاکائو و همین طور انواع شکلات از روغن های گیاهی استفاده میشود.

شکلات صبحانه مین دلا (میندلا)

مین دلا (میندلا) محصولی لذت آفرین و بر پایه کاکائو تهیه و تولید میگردد این شکلات خاص و سالم از بهترین و مرغوبترین پودر کاکائو جهان و روش های کاملا اتوماتیک تولید میگردد. سلامت محصول به خاطر سالم بودن مواد اولیه موجود در آن از جمله کاکائو جلوه مینماید. شما با اطمینان خاطر این شکلات خوشمزه و سلامت را تهیه و از خواص معجزه آفرین دانه کاکائو بهره مند گردید .

برای خرید شکلات مین دلا (میندلا) کلیلک کنید

 

نظرات
  • تفاوت کاکائو با شکلات